Ağaköy Köy Hayrı Yapıldı…

Ağaköy Köy Hayrı Yapıldı…

(26.04.2015) Ağaköy’de geleneksel hale gelen Köy hayrı yapıldı. Sahne alan Çanakkale Mehter takımının gösterisi renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Köyümüzde her yıl geleneksel olarak bahar ayında düzenlenen ve bu yıl birincisi yapılan Köy Hayrı ve Şükür Duası’ ve Rumeli Tv’ninde katılımıyla AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, MHP Çanakkale Milletvekili adayı Enver koç MHP Çanakkale Milletvekili adayı DR. Serdar Can, Biga Ticaret Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga İlçe Emniyet Müdürü Murat Sarı, Ak Parti İl Genel Meclis Üyasi Bülent Korkmaz, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Öntürk, CHP İl Genel Meclis Üyesi Rıdvan İpek, MHP İlçe Başkanı Ahmet Tekin, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Biga Kent Konseyi Başkanı Sedat Şahin, Biga Esnaf Odası Başkanı İbrahim Mutur, Ak Parti Meclis Üyeleri, Ak Parti kadın Kolları, MHP Kadın Kolları, Muhtarlar ve çok sayıda halkın katılımıyla gerçekleşti.

Ağaköy hayrında Biga ve diğer bölgelerden gelen hafızlar tarafından halka Kuran-ı Kerim ziyafeti sunuldu. İlahilerin okunduğu hayırda şehitler için de dua edildi. Öğle namazına geçildi devamında ise halka yemek ikram edildi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Çanakkale Mehter takımı çaldıkları ve söyledikleri marşlarla keyifli dakikalar yaşattılar. Köy Halkı mehter takımın gösterisini ilgiyle izlediler. Köyümüzün Muhtarı Ayhan Ferah herkese teşekkür ederek, “Allah hayrımızı ve dualarımızı kabul etsin” dedi.

Çanakkale Milletvekili Sayın Ismail Kaşdemir abim ve Biga Ağaköy Muhtarımız Ayhan Ferah abim ve rumeli tv sunucusu Recep Dural röportaj sonrası hatıra fotoğrafı
Çanakkale Milletvekili Sayın İsmail Kaşdemir ve Biga Ağaköy Muhtarımız Ayhan Ferah ve Rumeli Tv Sunucusu Recep Dural

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam

reklam

reklam reklam