Ağaköy Köy Hayrı Yapıldı.

Ağaköy Köy Hayrı Yapıldı.

Köyümüzde geleneksel hale gelen Köy hayrı yapıldı. Sahne alan Çanakkale Mehter takımının gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Ağaköy Köyünde her yıl geleneksel olarak bahar ayında düzenlenen ve bu yıl  yapılan Köy Hayrı ve Şükür Duası’ Rumeli Tv’ninde katılımıyla Sunucusu Recep Dural, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Sarı, Biga Kaymakamı Gökhan Görgülü Arslan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı,  Biga Ticaret Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga İlçe Eğitim Müdürü Erdal Aslan, Biga Kahveciler Başkanı Ahmet Ünal,  Biga Sulama Birliği Başkanı Necdet Irak,  Ak Parti İl Genel Meclis Üyasi Bülent Korkmaz, , Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Nihat Borazan, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, , Biga Esnaf Odası Başkanı İbrahim Mutur,  Ak Parti Meclis Üyeleri, Ak Parti kadın Kolları,  Muhtarlar ve çok sayıda halkın katılımıyla gerçekleşti.

Ağaköy hayrında Biga ve diğer bölgelerden gelen hafızlar tarafından halka Kuran-ı Kerim ziyafeti sunuldu. İlahilerin okunduğu hayırda şehitler için de dua edildi.  Öğle namazına geçildi devamında ise halka yemek ikram edildi.

 

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Çanakkale Mehter takımı çaldıkları ve söyledikleri marşlarla keyifli dakikalar yaşattılar. Köy Halkı mehter takımın gösterisini ilgiyle izlediler. Ağaköy Muhtarı Ayhan Ferah herkese teşekkür ederek, “Allah hayrımızı ve dualarımızı kabul etsin” dedi.

agakoy_hayir_2_24042016 agakoy_hayir_3_24042016 agakoy_hayir_4_24042016 agakoy_hayir_5_24042016 agakoy_hayir_6_24042016

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam

reklam

reklam reklam