Misyonumuz

Misyonumuz

Sitemizin Kuruluş Amaçları a-) Küreselleşen dünyada köyümüzden değişik sebeplerden dolayı Türkiye’nin değişik illerine ve yurt dışına yerleşen insanımızın giderek birbirine yabancılaşması, aradaki bağların kopması, akrabaların neredeyse birbirini tanıyamaz hale gelmesi, yeni yetişen neslin kültürümüzden ve yöremizin güzelliklerinden mahrum olmaması amacıyla yapılan bir kültürel çalışmadır. Belki de ileriki yıllarda daha da yabancılaşarak değişik bir tabloya dönme […]

Sitemizin Kuruluş Amaçları

a-) Küreselleşen dünyada köyümüzden değişik sebeplerden dolayı Türkiye’nin değişik illerine ve yurt dışına yerleşen insanımızın giderek birbirine yabancılaşması, aradaki bağların kopması, akrabaların neredeyse birbirini tanıyamaz hale gelmesi, yeni yetişen neslin kültürümüzden ve yöremizin güzelliklerinden mahrum olmaması amacıyla yapılan bir kültürel çalışmadır. Belki de ileriki yıllarda daha da yabancılaşarak değişik bir tabloya dönme ihtimali yüksektir. Bizler acizane bu tabloyu pozitif yönde çevirmek için elimizden gelen çabayı harcamaya gönüllüyüz. Bu site inşallah aradaki kopukluğu gidermek ve iletişimi yeniden tesis ederek herkesin birbirinden haberdar olmasını sağlamak için faaliyet gösterecektir.
b-) Bu amaçlar doğrultusunda birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, köyde olan gelişmelerden (cenazemizi ,hastalarımızı, ,bayramlarımızı, sevinçlerimizi ve sıkıntılarımızı ortaklaşa paylaşabilmek ….) daha etkin bir şekilde haberdar olmak, çeşitli konularda fikir alış-veriş içerisinde bulunmaktır.
c-)Yine bu site vasıtasıyla doğal güzelliklerimizi, kültürümüzü ve yasayışımızı yeni nesillere aktarabilmek, kültürümüzün unutulmasının önüne geçebilmektir.
d-)Yine bu site vasıtasıyla köyümüzün sorunlarını ve ihtiyaçlarını görüş-alış verişinde bulunarak köyümüze daha güzel hizmetlerin gelebilmesi için bir çalışma ortamı oluşturabilmektir.
Bu tür amaçlarla kurulmuş olan sitemizde sizleri de etkin bir şekilde görebilmek, unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü canlandırmak bizlerin elindedir. Hoşça ve dostça kalın…

www.agakoy.com Yönetimi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam

reklam

reklam reklam