100’ncü Yıl Projesi Biga’da Tanıtıldı

100’ncü Yıl Projesi Biga’da Tanıtıldı

KARABİGA ŞEHİTLİĞİ’NE 100. YILDA, 100 ŞEHİDE, 100 TAŞ, BİR TAŞ DA SEN KOY PROJESİ KONFERANSLA TANITILDI

Çanakkale 18 Mary Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Proje Geliştirme ve Girişim Topluluğu, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer KARATAŞ ile Öğretmen Engin GÜRSU tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek 100. YILDA; 100 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZE ’’BİR TAŞ DA SEN KOY’’ projesinin tanıtımı 16.12.2014 tarihinde, saat 13.00‘te Biga İİBF Dekanlık konferans salonunda yapıldı.
SONY DSC SONY DSC

Konferansa Biga Garnizon Komutanı Üsteğmen Emre MENGİ, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan PASTIRMACI, Dekan Yardımcısı, Topluluk Danışmanı Dr. Ramazan UYGUN , Üniversite Sekreteri Melda BAYKURT ve üniversite öğrencileri ile Ağaköylü şehit torunu emekli öğretmen Yahya ŞAHİN katıldılar.

SONY DSC SONY DSC

Emekli öğretmen Biga araştırmacısı Engin GÜRSU;

ÇANAKKALE SAVAŞI’NDA BİGA’NIN YERİ

1-YİYECEK VE HAYVAN YEMİNİN SAĞLANMASI

2-BİGA VE ÇEVRESİNDE SAVAŞ HASTANELERİ VE ŞEHİTLİKLER

3-BİGALI ŞEHİT VE GAZİLER

Konularında slayt gösteriyle bir sunum ile 100. YILDA; 100 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZE ’’BİR TAŞ DA SEN KOY’’ projesinin tanıtımı yaptı.

Ağaköylü şehit torunu emekli öğretmen Yahya ŞAHİN de dedesi Abdülkerim’in nasıl şehit olduğunu 11 yaşında dinlediği gazi arkadaşının anlatması dinleyiciler arasında büyük ilgi uyandırdı.

SONY DSC SONY DSC
Konferans sonunda Emekli öğretmen Biga araştırmacısı Engin GÜRSU’ya Çanakkale 18 Mary Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Proje Geliştirme ve Girişim Topluluğu adına Topluluk Danışmanı Dr. Ramazan UYGUN tarafından bir plaket verilerek teşekkür edildi.

Kaynak: Engin GÜRSU www.bigamız.net

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam

reklam

reklam reklam