Hava durumu fırtına bu illeri fena vuracak!

Hava durumu fırtına bu illeri fena vuracak!

İSTANBUL başta olmak üzere son hava durumu raporları açıklandı. Son meteoroloji tahminlerine göre Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere şiddetli fırtına görülecek. Doğu’da kar yağışı hala etkili.

İSTANBUL , Kocaeli, Düzce, Edirne, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Kırklareli başta olmak üzere son hava durumu tahminleri açıklandı. Meteoroloji verilerine göre, şiddetli fırtına özellikle yurdun batısında devam edecek. İstanbul hava durumu için ise yeni uyarı geldi, fırtına ve yağış gün içinde etkisini arttıracak. Sıcaklıklar artıyor.

10 İLE BİRDEN LODOS UYARISI!

İstanbul, Bursa, Çanakkale, Kırşehir, Karabük, Balıkesir ve Bartın’ın da aralarında bulunduğu 10 ili etkisi alan kuvvetli lodos, özellikle Marmara’da hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul’da deniz ulaşımını engelleyen lodos nedeniyle denizde dev dalgalar oluşurken, Şehir Hatları, İDO ve BUDO bazı seferlerini iptal etti. İskele kepenklerinin kapatılması dikkat çekerken, pek çok vatandaş sabah saatlerinde mesaiye yetişmek için zor anlar yaşadı. İGDAŞ da vatandaşları muhtemel baca gazı zehirlenmelerine karşı uyardı.

HAVA DURUMU FIRTINA VE YAĞIŞ GELİYOR!

Bölgemizin batısında aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde devam eden yağışların Edirne ile Kırklareli’nin batısında (Merkez, Kofçaz, Babaeski ve Pehlivanköy) yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İSTANBUL HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

İSTANBUL hava durumu için yeni uyarı geldi. Şiddetli fırtına ve yağış etkisini arttıracak. Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Edirne çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İstanbul için 5 günlük hava raporu

İSTANBUL hava durumu yeni raporlar açıklandı sıcaklık değerleri artıyor. Bugün en yüksek sıcaklık 15 derece olacak.

YURT GENELİNDE HAVA NASIL?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Kıyı Ege (İzmir ve Aydın), Çanakkale, Denizli, Manisa, Burdur’un doğusu, Adana, Niğde’nin güney kesimleri ve Bolu çevreleri ile Doğu Anadolunun güney ve batısı, Güney Doğu Anadolu’nun kuzey ve Doğusu ve Hatay’ın kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 mm), Antalya, Muğla, Aydın’ın kıyı ilçeleri, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in Edremit ilçesi, Isparta çevreleri, Adana’nın kuzey ilçeleri, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 mm) olması bekleniyor.

KAR ERİMELERİNE AMAN DİKKAT

Yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey kesimlerde etkisini arttıracak güneyli rüzgarlar ve sıcak hava nedeniyle Marmara’nın doğusunun yüksekleri ile Karadeniz Bölgesinde yüksek kar örtüsü bulunan alanlarda kar erimeleri beklendiğinden meydana gelebilecek su baskını ,sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam

reklam

reklam reklam