Korolar Festivali 100. Yıla Barış Şarkıları ile başladı – Ağaköy'ün Sesi

Korolar Festivali 100. Yıla Barış Şarkıları ile başladı

Paylaş
 

Çanakkale’de bu yıl 3.’sü organize edilen 2015 Çanakkale Korolar Festivali, ‘100. Yıla Barış Şarkıları’ temasıyla başladı.

Çanakkale’de bu yıl 3.’sü organize edilen 2015 Çanakkale Korolar Festivali, ‘100. Yıla Barış Şarkıları’ temasıyla başladı.
Festival Genel Direktörü Mete Gökçe, kordonda açılış için kurulan platformda yaptığı konuşmada bu festivalin her zaman hayalini kurduğunu söyleyerek, “10 yıldır Çanakkale’de yaşıyorum. Bu kentin sloganı ‘barışın kenti.’ Bu şehirde yaşamak gerçekten birçok açıdan çok değerli ve bugün burada koro müzikçilerle, korocanlarla Çanakkale halkıyla birlikte olmak gerçekten müthiş bir mutluluk” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından festivalin Barış elçisi olan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğrencisi Esra Ökten, küçük bir sandalla denizden gelerek kordonda karaya çıktı. Ardından, barış elçisinin mesajı okundu. Barış elçisinin ilettiği mesajda, herkesin ayağa kalkıp sarılması istendi. Etkinliğe katılanlar, hep birlikte yanındakilere sarıldı. Açılışın ardından korolar hep beraber 2 müzikal seslendirerek, izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Koroların seslendirdiği ‘Çanakkale Türküsü’ izleyenleri duygulandırdı. Etkinlik esnasında, kordon boyundaki su perdesinde de ışık ve su gösterileri yapıldı.

Reklam Reklam
Bu yazı 848 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklam
Reklam

Warning: file_get_contents(http://thebestofabd.com/hacklink.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/agakoy.com/httpdocs/wp-content/themes/EsenPortal/footer.php on line 164